Trišalė taryba svarstė Vyriausybės pasiūlymus dėl kvotų darbuotojams iš trečiųjų šalių įvedimo. Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas ir Trišalės tarybos narys Erlandas Mikėnas pasisakė prieš kvotų įvedimą darbuotojams iš trečiųjų šalių.

  

Trūkstamų Lietuvoje profesijų, tarp jų ir vilkikų vairuotojai iš trečiųjų šalių nuo praėjusių metų atvažiuoja paprasčiau – jiems nereikia leidimo dirbti. Vyriausybė mano, kad užsieniečiai gali piktnaudžiauti šia palengvinta tvarka, todėl ruošiasi įvesti kvotas.

„Įvažiuoja žymiai daugiau negu realiai lieka dirbti“, – Trišalėje taryboje antradienį aiškino vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas.

Profesinės sąjungos kvotoms pritaria, tačiau darbdaviai pasisako prieš. Pasak LINAVOS prezidento E. Mikėno, Lietuvoje jau nebėra ką samdyti vairuotoju. Žmones tenka įtikinėti dirbti. „Turiu įrašą, kaip žmogus įkalbinėjamas eiti į darbą. Jam atvežta maisto, laukiama, kol jis išsiblaivys“, – tikino E. Mikėnas.

Darbuotojų, jo duomenimis, trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, todėl nėra lengva surasti žmonių. „Kvotų įvedimas sužlugdys transporto sektorių“, – sakė vežėjų asociacijos vadovas. Anot jo, Lietuvos transporto įmonės mieliau samdytų lietuvius, nes su piliečiais iš trečiųjų kyla problemų. „Lietuvos darbdavys mieliau renkasi lietuvį. Iš darbuotojų iš trečiųjų šalių mes negalime išieškoti žalų”, – aiškino jis.

Ši žinia parengta pagal portalo 15min.lt informaciją. Deja, bet jos neįmanoma paskelbti oficialioje vežėjų asociacijos LINAVA svetainėje, kuri šiuo metu yra cenzūruojama, prezidentas neturi galimybės per ją bendrauti su vežėjais.