Mieli vežėjai,

Artėja eiliniai asociacijos prezidento rinkimai. Gegužės mėnesį kongrese rinksime asociacijos vadovą kitai kadencijai. Kol kas dar nėra aišku, kas pretenduos į šį postą, tačiau rinkiminė kova jau prasidėjo.

Tenka apgailestauti, kad ji prasidėjo ne nuo kandidatų ir jų veiklos bei planų pristatymo, bet nuo galimų pretendentų šmeižto kampanijos ir juodinimo.

Iš Rusijos technologijų ir žiniasklaidos kompanijos, teikiančios nemokamo elektroninio pašto paslaugas  „Mail.Ru Group” pašto dėžutės „mail.ru” Jus nuolat pasiekia anoniminės žinutės, kurios pasirašomos vogtu šūkiu: „Už skaidrumą Linavoje”. Kas tai – organizacija, judėjimas ar iniciatyva, kuria, be kita ko, vertėtų pasidomėti Lietuvos Nacionalinio kibernetinio saugumo centrui?

Nei aš, nei Jūs oficialiai nežinome, kas tie žmonės, kurie jas kuria, o vėliau eskaluoja ne tik mūsų tarpe, bet visoje šalyje, per žiniasklaidą. Nepasitikėjimas, nusivylimas ir įtarumas sėjamas pateikiant pusiau tiesą, prielaidas be įrodymų ir konkrečių faktų. Juodosios netikrų žinių skleidimo technologijos graužia ir griauna asociaciją iš vidaus. Toks ir yra jų skleidėjų tikslas.

Iš neseniai Lrytas.lt pasirodžiusio staipsnio galima suprasti, kas slepiasi už anonimo. Kalbėdamas su žurnalistu Generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius kvietė jį atkreipti dėmesį į informaciją, kuri prieš keletą savaičių Jus, mielieji, pasiekė iš tos pačios mail.ru pašto dėžutės. Joje LINAVAI bandoma primesti kaltinimus sąsajomis su nusikalstama veikla, padaryta 2012 m Klaipėdoje. Tai įžūlus šmeižtas, už kurį teks atsakyti. Paradoksalu, kai žmogus, gaunantis atlygį už tai, kad dirbtų asociacijai, ją viešai šmeižia ir menkina.

Kolegos, aš tikiuosi, kad mums užteks sveiko proto  atskirti pelus nuo grūdų ir stiprybės atsilaikyti prieš propagandą, nukreiptą ne prieš mane, bet iš esmės prieš pačia asociaciją.  Neatmesčiau galimybės, kad už viso to stovi ne tik LINAVAI, bet ir visai Lietuvai priešiškai nusiteikę jėgos.

Reikalavau, kad šis kreipimasis būtų patalpintas oficialiame LINAVOS tinklalapyje, naujienų rubrikoje, tačiau generaliniam sekretoriui pavaldus sekretoriatas to nepadarė.

 Asociacijos LINAVA prezidentas Erlandas Mikėnas